Jak zażywać kannabinoidy?

JAK ZAŻYWAĆ KANNABINOIDY


Dawkowanie preparatów kannabinoidowych


Nie ma jednej uśrednionej dawki dla wszystkich ponieważ nie zależy ona od: wieku, wagi, płci. To co dla jednych jest ilością maksymalną dla innych może być niewystarczające, aby osiągnąć spodziewane efekty prozdrowotne. Taka sytuacja spowoduje wrażenie braku efektywności działania preparatów i przedwczesną rezygnację ze stosowani produktu.

Nieskuteczne działanie preparatów kannabinoidowych może również spowodować rozpoczęcie stosowania od razu od wysokich dawek (Krzywa Gaussa).

Jak ustalić działającą dawkę kannabinoidów?

Nasze preparaty z mają stężenia kannabinoidów (główna substancja aktywna) od 2,5% do 50%. Do przeprowadzenia testu decydującego, jaka ilość preparatu jest dla nas dawką odpowiednią, należy wybrać preparat o średnim stężeniu:

 • dla dorosłych 5%

Rekomendujemy opakowanie 30 ml (zawierające ok. 810 kropli), by mieć pewność, że nie zabraknie produktu podczas ustalania dawki.

 • dla dzieci 2,5%

 

ZASADY ZAŻYWANIA PREPARATÓW KANNABINOIDOWYCH

 1. Preparat podajemy pod język, ponieważ błona śluzowa pod językiem to najlepsze miejsce wchłaniania substancji aktywnych.
 2. Preparat należy przytrzymać pod językiem 2 minuty, po tym czasie można popić lub coś zjeść. Nie wpływa to już negatywnie na dalsze przyswajanie.
 3. Substancje czynne w ekstraktach konopnych przestają działać po około 6 godzinach, dlatego rekomendowane jest aby podawać preparat co 6, a nie co 8 godzin, aby uniknąć tzw. pustego okienka, jakim są dwie dodatkowe godziny wynikające z rzadszego podawania preparatu.

Dla osób, które nie mogą zażywać produktów doustnie rekomendujemy doodbytnicze podanie preparatu. Jest to równie skuteczny sposób ze względu na znajdującą się w odbycie błonę śluzową. W tym przypadku należy sporządzić czopki z preparatem. Zestaw do samodzielnego robienia czopków dostępny jest w naszym sklepie internetowym.

 

WYRÓŻNIAMY DWIE METODY USTALENIA DAWKI:

Powolne wysycenie organizmu kannabinoidami


Zaczynamy od 1 kropli pod język i utrzymujemy tę ilość produktu przez cały dzień. Dawka drugiego dnia to już 2 krople/ podanie, trzeciego dnia 3 krople itd. Z każdym dniem powiększamy ilość kropli o jedną, niezmiennie pilnując okna 6 godzin przerwy.

 1 dzień  2 dzień  3 dzień
 pierwsze podanie – 1 kropla  pierwsze podanie - 2 krople  pierwsze podanie – 3 krople
 przerwa 6 godzin  przerwa 6 godzin  przerwa 6 godzin
 drugie podanie – 1 kropla  drugie podanie – 2 krople  drugie podanie – 3 krople
 przerwa 6 godzin  przerwa 6 godzin  …itd.
 trzecie podanie – 1 kropla  trzecie podanie – 2 krople  
 przerwa 6 godzin  przerwa 6 godzin  
 czwarte podanie – 1 kropla  czwarte podanie – 2 krople  

 

Pniemy się z dawkami do góry aż u osoby zażywającej wystąpią wyraźnie odczuwalne objawy, takie jak:

 • wyraźne rozluźnienie lub/i
 • wyciszenie lub/i
 • spowolnienie lub/i
 • senność lub/i

 

Dopuszczalne jest jeśli stan zdrowia nie jest ciężki, aby czwartą dawkę zażyć bezpośrednio przed snem, mimo że trzecia dawka była zażyta np. 3 godz. wcześniej. Nie martwimy się mniejszym odstępem czasu między dawkami, najważniejsze by zminimalizować przerwę nocną i spokojnie regenerować się przez minimum 8 godz.


Szybkie wysycenie organizmu kannabinoidami

Zaczynamy od 1 kropli pod język i przy każdym kolejnym podaniu dodajemy jedną kroplę więcej. Po pierwszych 6 godzinach podajemy dwie krople, po kolejnych 6 godzinach podajemy 3 krople, co oznacza, że pod koniec pierwszego dnia podajemy już 4 krople. Pierwsza dawka drugiego dnia wynosi 5 kropli.

 1 dzień  2 dzień  3 dzień
 pierwsze podanie – 1 kropla  pierwsze podanie - 5 kropli  pierwsze podanie – 9 kropli
 przerwa 6 godzin  przerwa 6 godzin  przerwa 6 godzin
 drugie podanie – 2 krople  drugie podanie – 6 kropli  drugie podanie – 10 kropli
 przerwa 6 godzin  przerwa 6 godzin  …itd.
 trzecie podanie – 3 krople  trzecie podanie – 7 kropli  
 przerwa 6 godzin  przerwa 6 godzin  
 czwarte podanie – 4 krople  czwarte podanie – 8 kropli  

 

Pniemy się z dawkami do góry aż u osoby zażywającej wystąpią wyraźnie odczuwalne objawy, takie jak:

 • wyraźne rozluźnienie lub/i
 • wyciszenie lub/i
 • spowolnienie lub/i
 • senność lub/i

Dopuszczalne jest jeśli stan zdrowia nie jest ciężki, aby czwartą dawkę zażyć bezpośrednio przed snem, mimo że trzecia dawka była zażyta np. 3 godz. wcześniej. Nie martwimy się mniejszym odstępem czasu między dawkami, najważniejsze by zminimalizować przerwę nocną i spokojnie regenerować się przez minimum 8 godz.

Powinno nastąpić wyraźne stonizowanie (rozluźnienie, zharmonizowanie) układu nerwowego lub całkowite ustąpienie dolegliwości, z którymi zmaga się użytkownik preparatu. Odczuwanie takiego stanu wskazuje na osiągnięcie odpowiedniego wysycenia substancjami aktywnymi – czyli na ustalenie zamierzonej, prozdrowotnej dawki, którą należy zażywać w trakcie stosowania produktu.

Dlaczego nie zwiększamy dawki po osiągnięciu wyżej wymienionych efektów?

Sposób działania kannabinoidów w organizmie obrazuje poniższy wykres:

Jak wynika z wykresu, przy pewnej dawce osiągany jest maksymalny efekt, a dalsze zwiększenie porcji preparatu powoduje obniżone działanie kannabinoidów w organizmie, a co za tym idzie, odwrotne reakcje układu nerwowego, do tych oczekiwanych:

 • napięcie
 • poddenerwowanie
 • bezsenność

Przy odpowiednio dobranej dawce preparatu, powinno nastąpić wyraźne stonizowanie (rozluźnienie, zharmonizowanie) układu nerwowego lub całkowite ustąpienie dolegliwości ze strony układu nerwowego (jeśli na takowe cierpimy). Odczuwanie takiego stanu wskazuje na osiągnięcie odpowiedniego wysycenia substancjami aktywnymi czyli na ustalenie zamierzonej, prozdrowotnej dawki, którą należy zażywać w trakcie stosowania produktu.

Osoby zażywające wysokie stężenia (poważne stany chorobowe) mogą zareagować sennością, mocnym wyciszeniem, a wręcz obojętnością na otoczenie. Takie reakcje zdarzają się w przypadku ostrego toczącego się w organizmie stanu i są reakcjami prawidłowymi i bardzo pożądanymi, ponieważ obciążony organizm upomina się o sen czy relaks, który daje kojącą obojętność.

Najlepiej przyjmować ekstrakty (olejki) konopne w okresach wzmożonej zachorowalności, intensywnej pracy/nauki lub w trudnych momentach życiowych, takich jak: silny stres czy problemy rodzinne.

 

PAMIĘTAJ!

 • Nie łącz preparatów kannabinoidowych z lekami przy jednym podaniu. Olejki podawaj zawsze ok. 2 godz. przed lub po podaniu leków. Jeśli nie jesteś pewien skorzystaj z usługi INTERAKCJE Z LEKAMI, dostępnej na naszej stronie internetowej, w zakładce usługi i terapie.
 • Ustalenie optymalnej dawki jest najważniejszym procesem przy terapiach kannabinoidowych. Wyższe stężenie nie zawsze znaczy lepsze działanie.
 • Nie zwiększaj dawki preparatu po osiągnięciu dawki optymalnej, ponieważ powoduje to obniżone działanie kannabinoidów, o czym informuje nas reakcja układu nerwowego.
 • Przeciwskazane jest przyjmowanie kannabinoidów po odbytym przeszczepie.
 • Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny zachować ostrożność.

Przestrzeganie powyższych wskazówek pozwoli Ci w pełni wykorzystać potencjał produktów konopnych i cieszyć się ich korzyściami dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium